Neberte mu to, co ho baví

Neberte mu to, co ho baví

  • 17 Kvě, 2019
  • By Admin:
  • Comment: 0

 Muži mívají různé záliby. Nedávejte mu najevo, že vás nezajímají. Vy milujete posedávání po kavárnách s kamarádkami, kdy si tam po práci všechny vylíváte srdce, on chodí relaxovat do přírody. Není to úchylné, potřebuje klid. Ale takový, při kterém ho nebude nic rušit. Neurážejte se, když vám řekne, že je mu jedno, co udělala Mařena, když jí ten její koupil úplně pitomý dárek k narozeninám.
procházka městem
Když muž řekne, že jemodelář a tráví svůj čas stavěním modelů a kolejiště, kde se mu prohání vlak, je to sice v současnosti drahý koníček, ale dost klidný. Není to dětská záliba. To víc je směšné, když žena chodí po obchodech a zkouší si oblečení bez následného nákupu. Dělá to jen tak, protože ji to baví. Jsem žena, ale tohle jsem nikdy nechápala. Zkoušet oblečení chodím jen, když potřebuji něco koupit. V tom jsem jako muži.  
Muž potřebuje vědět, že se poznáváním jeho zálib snažíme nejen o jeho „ulovení“, ale že může počítat i s tím, že ho časem nebudeme přesvědčovat, jaká ztráta času jeho koníček je.
ležící fotograf
Naopak, zkuste si zvyknout na to, co má rád a sem tam ho povzbuďte a podpořte, pochvalte mu jeho vlastní rukou postavené modely. Připravte se ale na to, že až budete spolu žít, tak je nebude chtít uklidit do krabic, ale naopak vystavovat je na očích, aby každá návštěva mohla vidět jeho dílo. Je na svou zručnost náležitě pyšný.  
Pokud miluje jízdu vlakem, občas se s ním vydejte na výlet a spolkněte poznámku, že autem by to bylo pohodlnější. Muž bude mít obrovskou radost a navíc takový pohled z okna vlaku s tím, že ani jeden se nemusí soustředit na řízení, ale naopak oba si můžou živě povídat, není vůbec k zahození.
Je chovatelem zvířat a to se vám líbí. Počítejte s tím, že nebude chtít odjíždět na dlouhý čas mimo domov po světě. I když na pár dní je někomu svěří do péče, věří, že tak dobře jako s ním, jim určitě není a on musí být co nejdříve zpátky. Je nesmysl dávat mu na vybranou. Buď zvířata, nebo vy a trajdání po dovolených. Je měl dřív.
Ale i různé záliby jdou skloubit. On miluje přírodu a túry, vy focení. Vydáte- li se s ním časně zrána na výlet, budete mít tolik materiálu, až se vám bude točit hlava. Tedy, pokud nefotíte jen sebe nebo jídlo. Buďte originální, nebojte se zapojit fantazii, a když uvidí, že jste se nadšeně přidala k jeho koníčku, bude vás mít ještě radši.
Problém může nastat, když zjistíte, kolik času tráví v bazénu a vy se koupat chodíte jen za horkých letních dní a to ještě se jen tak lehce se smočit. Možná, že až vám ukáže, jak se dá trávit čas ve vodě, zalíbí se vám to také. Nebo naopak, vy se také ráda cachtáte, ale on tam chce chodit sám. Potřebuje prostor. Nevnucujte se mu do něj.
Zkrátka, muži mívají často pro nás dost nepochopitelné koníčky, ale je na nás, abychom je v nich podporovaly. Výsměch a snaha o vnucení jiné, vámi schválené záliby, způsobí jen to, že vezme nohy na ramena a už ho nikdy neuvidíte.